Rádi poradíme, volejte na:   +420 777 553 537

Ráda bych Vám touto cestou poděkovala za dosavadní přízeň a Váš nákup na www.anglickeknizkyprodeti.cz. Bohužel poslední dobou jsem neměla již tolik času se anglickým knížkám pro děti věnovat tak, jak by to bylo zapotřebí a tak jsem se rozhodla e-shop přenechat Lence Šůnové. Lenka již začala rozšiřovat nabídku anglických knížek pro děti a má plno nových nápadů, kam vše posunout trochu dál. Jsem za to moc ráda. Napřed nikdo moc nechápal, že se mého ´baby´chci vzdát. Ale já raději, než abych dělala něco špatně, tak to nechám někoho jiného dělat skvěle a budu to pozorovat z povzdálí.

Jsem moc ráda, že jsem se před třemi lety rozhodla tento malý business vybudovat. Dalo mi to spoustu nových zkušeností. Mám půlku rodiny a plno kamarádek v Anglii, bez těch by to také nešlo, takže velké díky, víte, kdo jste! Vím, že to zní jednoduše, dovážet něco a prodávat zde v ČR. Ale v mých začátcích našemu staršímu synovi byl rok. A ten rok jsem strávila s ním každou minutu, opravdu. Po roce se mé ´já´ začalo trochu vytrácet a má každá věta začínala jeho jménem. To byl takový AHA moment, že potřebuji něco svého…jako člověk z financí jsem si vše dovedla zařídit sama a našla jsem si něco, co mě opravdu bavilo. Nikdy jsem nebyla dobrý ´prodejce´, ale Anglické knížky pro děti jsem vybírala srdcem a tak se prodávaly samy. Ze začátku to bylo těžké. Nebylo ještě tolik soukromých školek nebo teprve začínaly a ty velké mě tam jen tak lehce nepustily. Takže první rok byl o navazování kontaktů. Vzpomínám si na mou první book fair, kde jsem si stoupla ke stolku s prvními 20 knížkami, které mi přišly jako vzorky a měla jsem trému. Ale těch 6 hodin jsem pusu nezavřela. Lidé se u mého stánku zastavovali a zajímaly je mé knížky. A co více, děti se od nich nemohly odtrhnout! To byl další AHA moment. Mám něco, co se líbí…to mi dodalo potřebnou energii a naplnění, že to, co dělám, má smysl.

Jedna má zákaznice mi nabídla, ať pro ni učím angličtinu. Další meta…pár kamarádek z okolí se mě ptalo, proč neučím, když máme bilingvní rodinu a angličtinu mám pod kůží. Ale mě strašně odrazovalo to, že nemám pedagogické vzdělání a po letech studování účetních zkoušek jsem se již dalšímu studiu věnovat nechtěla. Raději jsem trávila čas nad svým projektem Anglické knížky pro děti. Překvapilo mě, když tato zákaznice řekla, že to vůbec nevadí, ba naopak! A tak jsem se stala i lektorkou angličtiny. Práce s dětmi mě baví a tak to šlo ruku v ruce s knížkami, ale to je celá kapitola sama pro sebe. Děti jsem přivykla čtení v angličtině, bylo to fajn si otestovat, co se jim líbí více a co méně nebo co je ještě pro ně náročnější.

Můj manžel mi pak často opakoval, že v dnešní době musím mít e-shop a že si tak ušetřím čas a knížky se dostanou k daleko více lidem, než když budu fyzicky objíždět školky po book fairs. Další výzva. Rozhodně nejsem technický tip, ale mám ráda systémy, to je zase z mé finanční praxe. Při jednom novoročním setkání s přáteli, kamarád z IT mi řekl, že dnes již existuje plno šablon, které jsou velmi intuitivní. To jsem věděla od začátku, že chci e-shop, který si budu moci spravovat sama a že do něj nemohu investovat moc peněz. Takže jsem se podívala na pár šablon a tři večery klikala do 1 do rána…znáte to, když Vás něco chytne…a e-shop www.anglickeknizkyprodeti.cz byl na světě! Pak už jen výběr dopravce a expedice mohly začít. Navázala jsem i spolupráci s pár bloggerkami a do léta byl e-shop rozjetý. Stále jsem se učila, jak na marketing, jak na sociální média, opět plno nových věcí, které mě posouvaly dál. I když E-shop nyní již nemám, tyto zkušenosti mi nikdo nevezme a jsem za ně moc vděčná. I Vám, mým zákazníkům, protože bez Vás by e-shop nevykvetl. Děkuji J

Sledujte další novinky a pokud budete mít jakékoli přání, knížku, kterou jste někde viděli a nemůžete ji sehnat či byste rádi nějakou chtěli doporučit nebo byste rádi zorganizovali book fair i ve Vaší školce nebo kam chodí Vaše děti, Lenka Vám moc ráda pomůže s čímkoli – stačí jí napsat na info@anglickeknizkyprodeti.cz.

Krásný den,

Andrea Hynes

Tags:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X