Rádi poradíme, volejte na:   +420 777 553 537

Jsem knihomol a miluji cizí jazyky. Život bez knížek si opravdu nedokáži představit. Své nadšení pro knížky a angličtinu jsem přetavila do čtenářské dílničky ENGLISH BOOK CLUB, kde se od podzimu 2016 setkáváme s malými knihomoly a nadšenými angličtináři. Každé setkání bylo vždy jinak tematicky zaměřené. S dětmi jsme si povídali o Africe, o safari, učili jsme se svahilsky počítat do deseti. Průvodcem nám byla knížka We All Went on Safari. V další čtenářské dílně se děti podívaly na dno oceánu. Povídali jsme si o potravinovém řetězci – o žralocích, úhořích, olihních, šnecích, řasách. Děti se o tom naučily písničku A Hole on the Bottom of the Sea. Asi vůbec nejúspěšnější dílna byla ta, když jsme si četli knížku Black Dog, jejímž autorem je Levi Pinfold. Kouzlo této knížky spočívá ve velmi silném a vtipném příběhu jedné rodiny, jejíž jednotliví členové se musí vypořádat se strachem. Někdo se schovává pod peřinou, někdo zamyká dveře od domu. Jen ta nejmenší Small má pro strach uděláno. Knížka je od samého začátku tak napínavá, že jsme ji museli s dětmi přečíst celou. Navíc má nádherné ilustrace, které podporují dětskou fantazii a kreativitu svou jedinečností.

ENGLISH BOOK CLUB by nemohl vzniknout, kdybych neměla přístup k úžasným a kvalitním anglickým knížkám. Je pro mě důležité, aby se dětem líbily a aby se k nim rády vracely, podobně jako o tom píše v úvodu knížky Velká knižní záhada její autor Pavel Čech: „Jako malý jsem rozděloval knížky na ty s obrázky a na ty bez nich. I když jsem ještě neuměl číst, listoval jsem stránkami a podle ilustrací jsem si představoval, co se v knížce děje. Dodnes mám před očima obrázky z knížek, které už v knihovně nemám. Jsou stejně krásné a barevné, září v mé paměti jako kdysi dávno, když jsem s nimi zažíval svá první čtenářské dobrodružství.“

Právě takové knížky jsem našla v internetového knihkupectví Anglické knížky pro děti. Nikdy jsem odtud neodešla s prázdnou. Neodolala jsem. Svým dětem jsem nakonec založila knihovničku s anglickými knížkami, kterou jim postupně rozšiřuji, a s ostatními dětmi si čteme v našem malém čtenářském klubu.

 

Mirka Smíšková, lektorka anglického a německého jazyka a překladatelka

(Borovany u Českých Budějovic)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

X